Wydajna pompa ciepła z dofinansowaniem

Koszty, komfort użytkowania, wydajność czy wpływ na środowisko – te aspekty na pewno mają wpływ na decyzję dotyczącą źródła ogrzewania domu. Po paliwa stałe oczywiście sięga się cały czas, ale coraz częściej pierwszym wyborem są te o charakterze ekologicznym.

Dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom można zapewnić sobie właściwą temperaturę, ciepłą wodę, łatwość użytkowania i niskie rachunki. Zalet stosowania nowoczesnych, proekologicznych urządzeń jest jednak zdecydowanie więcej. Warto zwrócić uwagę na przykład na koszt zakupu, który można skutecznie obniżyć dzięki dotacji.

Zmieniasz źródło ogrzewania – rząd dopłaci do instalacji

Normy emisji zanieczyszczeń określają pewne limity i parametry, jakimi muszą się charakteryzować nowe urządzenia grzewcze. Aby skutecznie zniwelować wpływ spalin na stan powietrza, rząd zachęca do montażu ekologicznych urządzeń, a kluczowa jest w tym przypadku oferta dofinansowania, proponowana w rozmaitych programach. Jedną z możliwości jest pompa ciepła. Czyste Powietrze to program, który gwarantuje dofinansowanie, a zatem po zainstalowaniu urządzenia inwestor otrzymuje zwrot części poniesionych kosztów. W ten sposób można nie tylko zyskać nowy, wydajny i ekologiczny sprzęt, ale też otrzymuje się go w promocyjnej cenie, biorąc pod uwagę bonus w postaci rządowej dotacji. W grę wchodzi kilka, kilkanaście, a nawet około 20 tysięcy zł, a zatem jest o co walczyć.

Warto pomóc naturze

Oprócz kwestii typowo pragmatycznych, czyli kosztów instalowania czy obsługi, a w przypadku pomp ciepła w zasadzie braku konieczności obsługi, warto też mieć na uwadze aspekty środowiskowe. Wspomniany rodzaj urządzenia grzewczego na pewno nie generuje zanieczyszczeń, a zatem jest bardzo przyjazny dla środowiska naturalnego. Wybierając pompę ciepła, można dołożyć swoją cegiełkę do procesu ratowania planety, co jest nie tylko modnym, ale też bardzo odpowiedzialnym krokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *